Konkurs choreograficzny
"MAKE MOVE"
organizowany w ramach Projektu
„Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie",
który realizowany jest przez Centrum Sztuki Mościce
w Tarnowie.
ZGŁOSZENIA do 20 września 2014r.
PULA NAGRÓD wynosi 8 tys zł
"Święto Wiosny" - Teatr Wielki Poznań, Fundacja NUOVA i Krzysztod Raczkowski - fot. Dariusz Zaród
Zapisz, co chce powiedzieć Terpsychora w składni znaków ciał, w monologu i rozmowie. Czyli Konkurs Choreograficzny Make Move dla amatorów i profesjonalistów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta październik 2014. Pula nagród to 8000 tysięcy złotych ufundowana przez Fundusz Popierania Twórczości im. Andrzeja Szczypiorskiego przy Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS.
REGULAMIN: pobierz PDF
KARTA ZGOSZENIA: pobierz PDF
Wszystkie pytania i uwagi prosimy kierować do Oli Dzwierzyńskiej: od pn do pt, 8:00 -16:00, mail: oladzwierzynska@gmail.com , tel.: 14 633 46 27.
Przewodniczącą jury będzie:
ZOFIA RUDNICKA - Polska tancerka, choreograf i aktorka, wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła Szkołę Baletową im. Turczynowicz. Występowała w Teatrze WIelkim W Warszawie jako solistka baletu, przygotowywała choreografię do oper i baletów.
Od lat 70. związana z TVP, uczestniczyła w licznych programach rewirowych, muzycznych i baletowych. Tworzyła układy tanevzne dla recitali, pokazów mody, festiwali piosenki oraz filmów baletowych. Współpracowała również z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniowskiego w Płocku, Teatrem SYrena w Warszawie, Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz Operetką - Mazowieckim Teatrem Muzycznym.
fot. archiwum Zofii Rudnickiej
W 2003 roku uzyskała nagrodę Złotej Maski za choreografię do przedstawienia baletowego "Rudolf Valentino" z muzyką Krzesimira Dębskiego. Obecnie jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie wykłada kompozycję tańca.
W jury zasiądą również:
GRZEGORZ PAŃTAK - Tancerz - solista Kieleckiego Teatru Tańca, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, choreograf. Współzałożyciel i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz AWF w Katowicach. Wiedzę z zakresów stylów tańca jazzowego poszerza systematycznie u pedagogów paryskich szkół tańca.
Jako solista występował gościnnie w Operze Wrocławskiej w operze Raj Utracony Krzysztofa Pendereckiego oraz operze Turandot. W Teatrze Maryjskim w Petersburgu wystąpił w operze Król Roger w reżyserii Mariusza Terlińskiego.
Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Baletu i Tańca Współczesnego w Nagoi w kategorii modern - Japonia (2005). Zdobywca III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym ( Duncan Center Praga 2005 ).
fot. S. Osija
Był solistą w filmie muzyczno tanecznym Siedem Bram Jerozolimy (2008).
Wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak stworzył i prowadzi Kielecki Teatr Tańca, jeden z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce, w którym zrealizował jako choreograf kilkanaście spektakli, w tym spektakle kameralne oraz widowiska z udziałem chóru i orkiestry symfonicznej.
Jako choreograf realizował także programy rozrywkowe i koncerty telewizyjne: finał Miss Polonia TVP 1, koncert teatralny Femme Fatale Justyny Steczkowskiej TVP 2, Sopot Festiwal TVP 1 Koncert Przeboje Lata Jedynki, You Can Dance – polska, pierwsza i druga edycja TVN, film muzyczno - taneczny Siedem Bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego w Operze Narodowej, reżyseria Jarosław Minkowicz, animacje Tomasz Bagiński, scenografia Borys Kudlička, zrealizowany z okazji 75 urodzin kompozytora dla TVP (2008). Z okazji Roku Chopinowskiego był organizatorem, scenarzystą i choreografem widowiska taneczno-muzycznego Chopin4 zrealizowanym wspólne z TVP 2 (2010).
Jest wykładowcą tańca jazzowego na wielu warsztatach Polsce i USA, kursach kwalifikacyjnych i wyższych uczelniach. Juror Eurowizji dla młodych tancerzy (Źródło tvp.pl)
WITOLD JUREWICZ - nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), Państwoweego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (PPSKAK) w Kaliszu i kursów instruktorskich z tańca współczesnego w całym kraju.
Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu.
fot.: archiwum Teatru Słowackieko w Krakowie
Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała.
Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą.